Skocz do zawartości

Zdjęcie

Au pair w Hiszpani bez jezyka

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 marvellous

marvellous

Stary Wyjadacz

• Au Pair
  • 433 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:38

Czesc!

Chcialabym wyjechac za okolo 3-4 miesiace na troche do Hiszpani zeby pozyc tam i nauczyc sie jezyka.
Nie znam ani troche hiszpanskiego ( przez te 3-4 meisiace naucze sie go tyle ile bedzie mozna) wiec stad moje pytanie, :
1. Wyjechal ktos w ogole bez znajomosci jezyka do jakiegos kraju?
2. Ze wzgledu na kryzys ciezko jest znalesc rodzine?
3. Jak srednia zarobkowa au pair w hiszpanii?

Z jednej strony pchanie sie do hiszpani bez hiszpanskiego to moze i glupota ale czasami fajnie jest sie rzucic na gleboka wode :P Moze rodzina mowi po angielsku w polowie, moze dziecko to bobas?

Tak mi chodzi po glowie...
Dziekuje z gory za odpowiedzi :)
MOJ BLOG :)

29 czerwca 2012, au pair w Londynie
http://dremworkhopelife.blogspot.com/

#2 Foxy Lady

Foxy Lady

Młodzik

• Au Pair
  • 145 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 11:34

Hej, nie jad? do Hiszpanii, ale rok temu chcia?am i nawet przygotowywa?am si? do wyjazdu (nauka j?zyka, nawet z rodzinkami i by?ymi au pairkami rozmawia?am itd.). Ostatecznie zrezygnowa?am, bo stwierdzi?am, ?e lepiej jest wybra? kraj, w ktrym zostan? ju? na studia (a jak wiadomo studia w Hiszpanii s? strasznie drogie, a ja chc? si? usamodzielni?).
Twj pomys? jest ca?kiem dobry (i podobny do tego, ktry ja pocz?tkowo mia?am :)), my?l?, ?e w te 3-4 miesi?ce dasz rad? ogarn?? podstawy nawet sama. Jest mnstwo materia?w w internecie, s? bardzo pomocne filmiki na YouTube itd. Poza tym hiszpa?ski ma to do siebie, ?e szybko wchodzi do g?owy, wymowa jest dla nas Polakw ?atwa i jak dla mnie to by? bardzo prosty - zw?aszcza, ?e uczy?am si? prawie sama. Jest taka stronka, http://www.mylanguageexchange.com/, tam pozna?am native speakerw, ktrzy naprawd? mi pomogli. Polecam szuka? tam od razu ludzi z Hiszpanii, bo wiadomo, ?e hiszpa?ski r?ni si? zale?nie od kraju czy regionu. Ale z tego co wiem to wszyscy mwi? tym hiszpa?skim - kastylijskim. Ma?o Hiszpanw natomiast mwi po angielsku :) Tak wi?c przygotuj si? na to, ?e trzeba b?dzie kombinowa?, gestykulowa? itd. :) Zazwyczaj rodziny wymagaj? podstaw hiszpa?skiego (rzadziej angielskiego).
Je?li chodzi o wyjazd bez znajomo?ci j?zyka do jakiego? kraju, to ja sama jad? do Danii, nie mwi?c po du?sku ani s?owa, bo ten j?zyk jest omatkoboskotrudny! Ju? sama wymowa mnie przera?a. Troch? ma z angielskiego, prbuj? si? uczy?, ale to jest jaka? masakra. Plus jest taki, ?e ja mwi? dobrze po angielsku i wiem, ?e du?czycy rwnie? angielski umiej?.
Szuka?am rodziny jaki? rok temu, wiadomo wtedy kryzys te? by?. Wiadomo te?, ?e najbiedniejsze regiony to te z po?udnia kraju. Najwi?cej ofert dosta?am i znalaz?am z Barcelony, Wysp Kanaryjskich, Saragossy, jedn? nawet z Ibizy i kilka z Madrytu i Walencji (i okolic). Wydaje mi si?, ?e to takie najpopularniejsze miejsca na aupairowanie w Hiszpanii. Podsumowuj?c - g?wnie wschodnia cz??? kraju i wyspy. Oczywi?cie nie b?dzie tylu ofert jak na przyk?ad z UK, ale wydawa?o mi si?, ?e mimo kryzysu to i tak ofert jest du?o (np. z Francji by?o o wiele mniej...).
Wiem, ?e si? rozpisuj?, ale powiem jeszcze tyle, ?e s? regiony, do ktrych ja bym nie pojecha?a. Jest to Baskonia, ktra jest przepi?kna i ktra ci?gle walczy o niepodleg?o?? (ale nad tym ju? si?nie b?d? rozwodzi?) oraz Andaluzja, ktra jest obecnie chyba najbiedniejsza i pogr??ona w najwi?kszym bezrobociu i gdzie jest najwi?cej emigrantw z krajw afryka?skich i arabskich. Ale my?l?, ?e nie b?dzie zbyt wielu ofert z tych miejsc.
APW mwi, ?e ?rednio 50-70 euro za tydzie? za oko?o 30 godzin. To jest ma?o, zw?aszcza w wi?kszym mie?cie. Natomiast ja sama nie trafi?am na rodzink?, ktra oferowa?a mniej ni? 70 euro, najcz??ciej oferuj? ok. 80. Marne pocieszenie, wiem... My?l?, ?e wszystko jest do ugadania, ja swoje rozmowy z rodzinkami dobrze wspominam, mo?e i robili du?o b??dw j?zykowych, ale byli bardzo mili i serdeczni. A, i jeszcze jedna rzecz: ci??ko jest znale?? rodzink? z 1 dzieckiem. Najcz??ciej 2 lub wi?cej.
O j?zyk si? tak bardzo nie bj. Ja pozna?am ch?opaka z Hiszpanii, z ktrym rozmawia?am na Skype celem uczenia si? j?zyka. Ja pisa?am i mwi?am po angielsku, on odpowiada? po hiszpa?sku, niez?a zabawa by?a, ale po jakim? czasie zauwa?y?am, ?e w?a?ciwie rozumiem jakie? 60% z tego co on mwi. Jak czego? nie rozumia?am, to t?umaczy? mi innymi s?owami. Teraz ju? przesta?am, bo musz? zabra? si? za du?ski :/
Na pocz?tku mo?e by? trudno, ale my?l?, ?e szybko si? z hiszpa?skim os?uchasz. Na ile czasu chcesz wyjecha??

#3 prettyvisitors

prettyvisitors

Młodzik

• Au Pair
  • 116 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 15:28

Z Hiszpani? jest ten problem, ?e dogada? si? po angielsku jest trudno. Nawet w sklepie, u?ywaj?c podstawowych zwrotw. Jednak wiele rodzin szuka au pair z dobr? znajomo?ci? angielskiego, nawet je?li oni sami maj? du?e braki w podstawach tego j?zyka. Ofert samych jest do?? du?o, ale w?a?nie z tego powodu wi?kszo?? posad zgarniaj? Brytyjki. Je?li chodzi o zarobki, to na stronie jest podane 50-70 euro za 30godz. Ja zawsze trafia?am na rodzinki, ktre tego si? w?a?nie trzyma?y. Droga jest komunikacja miejska, dlatego warto podpyta? o abono.

#4 Foxy Lady

Foxy Lady

Młodzik

• Au Pair
  • 145 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 17:08

O w?a?nie, a propos j?zyka. Rodziny wymagaj? zazwyczaj podstaw hiszpa?skiego, a niektre rwnie? bieg?ego angielskiego, bo u nich ka?da szko?a, zw?aszcza j?zykowa, jest strasznie droga, tote? aupairka mwi?ca biegle po angielsku to dla nich du?a oszcz?dno??. Je?li zale?y ci bardzo na wyje?dzie to angielski te? musisz mie? do?? dobry. Te rodzinki cz?sto ustawiaj? sobie w preferencjach USA i UK, nie uwzgl?dniaj? np. Polski, wi?c dobrze by?oby te? wysy?a? do nich aplikacje :) (ja tak znalaz?am rodzink?, do ktrej jad? - w ogle nie uwzgl?dniali Polski ani Europy Wschodniej). Ale i tak musisz mie? te podstawy hiszpa?skiego, ?eby si? w ogle gdziekolwiek dogada?. Nie chc? nikogo obra?a?, ale wielu Hiszpanw totalnie zlewa szko?? i kiedy tylko minie czas obowi?zkowej nauki (poziom mniej wi?cej naszego gimnazjum), nie kontynuj? jej (bo nie ma po co, bo drogo itd.). ?ycz? powodzenia :)

#5 Cassie

Cassie

Młodzik

• Au Pair
  • 109 postów
  • LocationWielkopolska

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:01

Ja jad? do Saragossy znaj?c zupe?ne podstawy ( cze?? , jak masz na imi? ? itp . )
Z hostami rozmawiam po angielsku, dzieci s?abo mwi?, ale na skype dajemy sobie rad? wi?c si? nie martwi? . :)
Zawsze jest translator, rozmwki hiszpa?skie itp :)

23.06.2013 - 21.08.2013 ZARAGOZA <3

17.06.2014 - 20.06.2014 BARCELONA

20.06.2014 - 15.08.2014 ZARAGOZA

Blog:

http://aroundblondie.blogspot.com/

#6 Saiisuke

Saiisuke

Stary Wyjadacz

• Au Pair
  • 499 postów
  • LocationKunming, Chiny

Napisany 07 czerwiec 2013 - 15:53

By?am w Hiszpanii summer aupair, wyjecha?am z proworok. Pracowa?am 30h/tydz, kieszonkowe 65 euro. Pojecha?am zupe?nie bez znajomo?ci hiszpa?skiego i da?am rad? :) Faktycznie ci??ko dogada? si? po angielsku, ale jako? mo?na da? rad?, gesty, jakie? podstawowe s?wka. Nie zale?a?o mi na nauce hiszpa?skiego, wi?c pod?apa?am tylko troch?, ale na pewno jak pojedziesz z my?l? o nauce to skorzystasz na wyje?dzie.
Dorobi?am jeszcze troch? do kieszonkowego daj?c lekcje angielskiego :)
"Okręt mój nie mając kompasu ani steru, płynie w nieznaną dal."
Byłam: Finlandia, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Niemcy, Polska, Rosja, Wielka Brytania, Włochy
Jestem: Chiny
Chcę być: Wietnam, Korea Płd., Japonia

http://saiisuke.blogspot.com/

#7 Gosia1423

Gosia1423

Au Pair

• Au Pair
  • 151 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 17:23

Ja wylatuj? na Gran Canari?. Z rodzin? porozumiewam si? tylko po hiszpa?sku. I niestety nie powiem jak to jest jecha? bez znajomo?ci j?zyka. Co do hiszpa?skiego to owszem dla nas Polakw nie ma problemw z wymow?, ale to nie prawda, ?e ten j?zyk jest taki prosty... Podstawy mo?e i owszem, ale potem robi? si? schody, tak jak chyba w ka?dym j?zyku :) My?l?, ?e nie jest trudno znale?? rodzin? i jak na razie nie widz? tego kryzysu... Je?li znasz angielski perfect to powinna? co? znale??. Jest wiele poszukuj?cych rodzin, ktrych dzieci chodz? do szk? dwuj?zycznych. Hiszpa?skim rodzicom rwnie? si? zdarza mwi? biegle po angielsku... to nie tak, ?e oni w ogle nie znaj? j?zykw obcych. Moja hiszpa?ska mama jest tak zajarana naszym krajem, ?e nawet wyra?a ch?ci nauki polskiego haha ciekawe jak d?ugo wytrwa xD

Marzenia s? po to, aby je spe?nia?. ?ycz? wytrwa?o?ci w poszukiwaniach i powodzenia!

Summer Au Pair 2013 - Gran Canaria

Summer Au Pair 2014 - Mallorca

#8 marvellous

marvellous

Stary Wyjadacz

• Au Pair
  • 433 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 20:26

dzieki wielkie dziewczyny! Podbudowalyscie mnie i zaczelam juz solidnie nauke hiszpanskiego :)
MOJ BLOG :)

29 czerwca 2012, au pair w Londynie
http://dremworkhopelife.blogspot.com/

#9 Foxy Lady

Foxy Lady

Młodzik

• Au Pair
  • 145 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 20:00

Nie no, ja nie mwi?, ?e wszyscy Hiszpanie s? nieukami i nie umiej? j?zykw obcych... Chodzi?o mi o to, ?e znam kilku Hiszpanw i Hiszpanek osobi?cie, a du?a cz??? z nich po angielsku duka bardzo s?abo lub nie mwi w obcych j?zykach w ogle. Tak mi si? wydaje, ?e to tej pory w Hiszpanii by?o na tyle dobrze, ?e Hiszpanie nie musieli nigdzie emigrowa?, tote? nie mieli potrzeby uczy? si? obcych j?zykw. No i jest te? kwestia kasy - szko?y s? drogie.
A to, ?e wraz z nauk? jest ci??ej to prawda :) Ale racja, w?a?ciwie w ka?dym j?zyku tak jest.
Ja zauwa?y?am jedn? ciekaw? rzecz - uczy?am si? hiszpa?skiego i ?wiczy?am go w rozmowach, ale niewiele zastanawia?am si? co mwi?, tylko "la?am wod?" albo mwi?am, nie do ko?ca wiedz?c co dane s?owo znaczy :D Nikt mnie nie wy?mia?, wr?cz przeciwnie, otrzyma?am wiele pomocy. Zgo?a inaczej by?o z francuskim... Po kilku minutach rozmowy z Francuzem, ten stwierdzi?, ?e m?czy go moja niewiedza :/ No ale nie ma co uoglnia?. Po prostu zawua?y?am, ?e Hiszpanie lubi? jak kto? si? uczy ich j?zyka :)

#10 Gosia1423

Gosia1423

Au Pair

• Au Pair
  • 151 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 19:38

My?l?, ?e Hiszpanie i inni hiszpa?skoj?zyczni s? zdziwieni pozytywnie, ?e tylu Polakw chce si? uczy? ich j?zyka, a jak ju? co? mwimy to s? w ogle w niebo wzi?ci xD Co do s?abej znajomo?ci j?zykw obcych w?rd Hiszpanw my?l?, ?e nie tylko to, ?e do tej pory nie musieli nigdzie emigrowa?, ale to zapewne te? wina ich systemu edukacji. Za Francuzami oglnie nie przepadam, bo s? oschli, nieprzyjemni i wynio?li... A my Polacy podobno mamy zdolno?ci j?zykowe i oglnie bardzo szybko si? ich uczymy. Ciekawe czy to zas?uga naszego skomplikowanego j?zyka :D

Summer Au Pair 2013 - Gran Canaria

Summer Au Pair 2014 - Mallorca

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników